Edirne HipHop
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Edirne HipHop

Edirne Hiphop

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cartel

YazarMesaj
meçhul-ü kainat
Admin
Admin
meçhul-ü kainat

Cartel Empty
MesajKonu: Cartel   Cartel EmptyPtsi Ocak 28, 2008 2:04 pm

Hani Bana Para

Bunun adi para çaredir her soruna Ne mutlu bana eger cebimde varsa Kazan ve harca sakla bir parçA ama Sakin al bundy gibi zirt dolasma Durma öyle bos bos Paranin tadi hos Ben payimi kaptim Geç kaldin hadi kos Belese kim ne verir Ulan önce öde parayi sonra çal zurnayi Hadi yavrum yandan yandan yandan Bilsen neler geçiyor aklimdan Bol para araba tatli yasam Kolumda manita gezerim pasam Varda bana buna sana hepinize para Simdi karafatma bana kebap bakma suratima Yoksa dersin merhaba 9 milim tabancama Bu isler böyle begenmediysen söyle [Nakarat] Var da bana buna sana yok mu bana Simdi kes tantanayi Hani bana para Hani hani hani Varda bana buan sana yok mu para Simdi kes tantanayi Hani bana para Hani hani hani Kerem uyan fena rüya gördüm lan Gerçek degil miydi yasadigimiz dün aksam Mersoyla gezdik ya cüzdanda bol para Para yoktU ama arkada 3 manita vardi Ikisi kara, birisi sari Gece yarisi sokaklar doludur kari At arabaya, bas son gaza Mark ve dolarla atarsin hava Dolarlar hiyarlara Ben de var lira Deste deste deste lira Herkezin aklindaki tek sey para Insanlik bile döndü kara borsaya Bulursan alirsiN ama hangi fiyata Sasma neler var bu piyasada Para için kendini satanlar var Bu paralar daha neler yapar Zengin de olsa zonta gene zonta Sinirlenme bosuna Akli gelir basina Yine çikti karsina karakan Yalanlari degil gerçekleri anlatan [Nakarat] Bu para var ya neler gelir aklima Kazanmasi da az biraz kolay olsa Herkezin istegidir para kazanmak Ya alin teriyle ya da yamuk yaparak Ben ise kazaniyorum tokat atarak Enayi dolu ya baska ne yapsak Geçinip gidiyorum Nolsun be moruk Kazik atmassak aç kalacak çocuk Para para para para para para para Neler oluyor bu meret ugruna Keske bütün hepsi 3 kagitta kalsa Ne bok isler var hasta oluyom hasta Fabrikada çalismak hiç sarmaz beni Zügürt kalirsam derim belki Napiyim yani papaz hergün pilav yemez Bizim gibi adam da meteliksiz gezemez

Evdeki Ses

Evdeki ses evdeki ses bam bam Mikrofonda Kerim ter akiyor sirtimdan Kolay degil böyle rap’te yerinde durmak Ziplamak hoplamak çilgin gibi bagirmak Içimden geliyor vahsice kudurmak Iyi dinle gerçekler simdi baslayacak Uzun lafin kisasi discotecte basladi Melez bir manita yanima yanasti Bi melez ayakkabi ceketide hal hal Birak bu ayaklari hepsi bayat. Biraz lak lak, samata ve gürültü Anlayin artik kerim isi götürdü Sana mi gidelim? Yoksa bana? Komsular görmesin söyler hemen anama Bir gecelik askta yirmi bes pozisyon Fan fini fin fon sexy don Bir, iki, üç, dört raund sonra Manita oldu mafis ben ise bomba Bunca heyecana vallahi pes Tez katil sende bize Evdeki Ses.! Evdeki ses evdeki ses bam Evdeki ses evdeki ses bam bam Evdeki ses evdeki ses bam Evdeki ses evdeki ses bam bam Evdeki ses, kes stres yapma Hepimiz eglenmeye geldik buraya Bir iki ses kontrol mikrofon elimde Yaklas çekinme hele bir beni dinle Benim adim Alper ama bana Aga derler Söyledigim sözler tir gibi ezer Geçer, ayni boks maçina benzer Ilk round da knock out ve galip Alper Karakan bomba gibi niye diye sorma Yoktur iste direnme bosuna Hosuna gidiyor iste bosuna inkar etme Al sana Karakan’dan bir hediye Ileriye bak geçmise kafa takma Bagir çagir tepin zipla atla Iyice bir terle iç bir soguk ayran Bizim gibi delilere her gün bayram. Evdeki ses evdeki ses bam Evdeki ses evdeki ses bam bam Evdeki ses evdeki ses bam Evdeki ses evdeki ses bam bam

Cehenneme Hoş Geldin

25 sene önce Yozgat'ta dogdum Dogdum ama sonra pismanda oldum Anne baba gitti gitti Almanya'ya hayat kurmaya para kazanmaya Para bol orda ama mutluluk yok Annem aglar ben aglarim daha çok 3 sene sonra bende gittim oraya Almanlarin eziyetlerine katlanmaya Sakin abarttigimi zannetme Büyüklerin anlatsin sende dinle Olup bitnleri eger bizde unutursak Bizden sonra gelenleri kim koruyacak? Kim anlatacak inanilmaz olaylari? Bir hayvam gibi muayene olunmayi? Bir çocuk gibi azarlanmayi? Korkuyla yatip sabah korkuyla kalkmayi! O yasak, bu yasak yasak sana Çünkü onun saçi sari seninki kara Insanca beraber yasamaktan anlatma Türkiye mi zannettin? Burasi Almanya! Hosgeldin, hosgeldin, cehenneme sende hosgeldin 1993 burada yasamak çok güç Kurtulusumuz vatana geri dönüs Biktim artik daima ezilmekten Biktim artik daima dalga geçilmekten Alçak dazlak silah lazim degil bana Sikistiracam o kafani kapi arasina Aç kapa! aç kapa! siki vur kapiyi Bir daha denemezsin sen insan yakmasini Satmisim anasini Almanya'nin Kimin evini yakacaklar acaba yarin -Yok canim buralari yakmazlar, Almanlar bizle çok iyi anlasirlar. Maydonoz herifler ilgilenmezler para kazanmak için herseyi verirler Her gün terler Türkler ve sonunda vatana bir tahta sandikta dönerler Hosgeldin, hosgeldin, cehenneme sende hosgeldin...

Yetmedi Mi?

Yetmedimi?
Yetmedimi, Yetmedimi, Yetmedimi??

bunlarin hepisi yetmedimi?

Buraya geldik, yetmedimi?
esek gibi calistik, yetmedimi?
ezildik, lekelendik, yetmedimi?
Kardes ve Dost, hayatini verdi!
Ailemizin ömrü burada gecti, bunlarin hepsi yetmedimi? Yetmez olsun kahIr olsun, bos karnImIz dolsun, bunlarIn hepsi yetmedimi?

Elimize gecti bir kac kurus Para, Kasabadan Pazara kadar yapmadIk zarar, toplandIk, büyüdük, hepberaber öyündük, gören olsa desin iste "bak su bir Türk!"
Ama suanda görüyorum, gözlerime inanamIyorum, cünkü bazi Türkler birbirini düsüryorlar, fiyatlarla, silahlarla birbirine düsman olyurlar! Olurmu bizim amacImIz yoksa buymu?
Inanamiyorum, hayIr inanmakta istemiyorum, kötü Rüya gibi girdi bu benim kafama, bu üzüntülük yaklastIrIyor beni mezartasIma, sakIn ha burakmayin beni bu sIkIntIyla yalniz basima!
Ama beraber gücümüz yeter bu alcaklIga, yabancI duyguya, yeni bir korkuya, yanyana beraber yeni yasantI kurmaya, Kardesce beraber yeniden yasamaya!
Ama simdi görüyorum, hertarafta Dönerci, Kasapci, manav ve Kasetci, evet seviniyorum ama degeri nerde ki? Dur söyleyim sana, anlatayIm derdimi! GavurlarIn altInda calIsmaya artIk alIstIk, senelerce onlarIn kanIna mI satIldIk? Milletimizin bir selam hosgeldin yapsIn, baskasI Göz dikmesin, kIskanclIgI bIraksIn! Kendisine BaksIn, öyle degilmi?
Evet haklIsIn! hergün yeni olaylara biz katlandIk! Bunu sonu yakIn YakIna gelecek artIk, ama unutma beraber ancak kazanIrIz biz! YalnIz olmaz, yoksa AyvayI yeriz, seneler böyle gelmis, böylemi gececek? Karayagmur gibi basImIzamI dökülecek, bunun sonu nereye, nereye erecek? Cek Cek, Kör seytan diyorki cek kafamI geri git memleketine, yepyeni bir tohum ekmeye, yeniden yeni problemleri cekmeye neye, VatanImIzda almancI burada YabancI, bu duyguyu sersmek inanki çok acI, bizde aramIz kactI, aklI selimiz battI, sancImIz arttI, yeter ve artti!

yetmedimi, yetmedimi, yetmedimi ??
bunlarIn hepsi yetmedimi?
bunlarIn hepsi bize yetmedimi??

PazarIn cogu simdi bizim elimizde, böyle devam edersek eziliriz bizde, sonu böyle olacak, o dükkanlar kabaracak, paralI vatandaslar bu oyunu kazanacak, Oyun bitikten sonra ama onlar kaybedecek, cünkü yabanci o dükkanIn icine girecek, gavurun altinda calIsmaya alIstIk bu gercek! Garantili ve Systemli bu böyle devam edecek, yeniden beraber el ele calIsalIm, sIrt SIrta yaslansak, ne olacak bakalim, bIrakalIm beraber görgüsüzlügü, kafanI calIstIr göster ona Türklügünü, Piyasada is çok, iste göster kenidini, nasIl izade edegim benim kafamda gecenleri,
Levis, Diesel, Edin bIrak yabancI markalarI,
Nike, Puma, Adidas bIrak yabancI markalarI, bende bunlarI seviyorum baska yatIrdIk biz paralarI, uyanalIm, birlestirelim bizim yaralarI,
Anlamadim
Anlamadin sen ha?!
Dur tavsiye edeyim belki anlarsin sen sonra, Sorunun cevapI su kuru, kendinin cevapIm cünkü çok dogru, suanda gururluyum cünkü pantolonum adi garipoglu, çok genc görmek isterdim bizim anamIzda reebok'lu, kIyafeti Türk etiketiyle kotlu, Türk kulübü ile mutlu, mutlu oluruz biz, sizsiz yapamayiz birlikte ancak gelisiriz, bagimsiz oluruz, cagremizi buluruz, kendimizi koruruz, yoksa boguluruz soluruz, gideriz aci gercekleri cekeriz, sen ben o, ve biz hepimiz, sessiz sessiz, kesimizi bekleriz, ve allahIn derdine acik avucImIzla ereriz,
kim sizin icin heran herakette?
Cinoi Sebeke
kim sizin icin heran herakette?
Cinoi Sebeke
sizin icin harekete, beraketle, meraketme, yere cökme, gözyas dökme, kalbini sökme, kültürünü, kötüleme desteyin icinde degil, bunu en derin derenin sIrrI gibidir.

bunlarIn hepsi yetmedimi?
bunlarIn hepsi bize yetmedimi??

etme, eyleme, vatanImIzI elleme, hayatInI yasa, ama sakin kirletme, pisletme, kan dökme, azItma hergele, bosuna diklenme, bosuna mücadele, dur dinle, aklina gelir belkide, kulagInI ac, sebekeyi dinle, ne oldu size bize bu darginlik? ah yokmu sunun sonu ne yazIk! sanki tarih boyunca gibi azInlIk, yapmayIn gelecegi çok karanlIk, bIrakIn artIk, birlesmeye bakIn, haydi unutmayin sakIn sakIn, haydi unutmayin sakIn sakIn, Türk ve kürt kardesdir, bunlarI ayiranlar kallestir, gelenleri böyle yetistir! Sakin ha soguk degil, sicak kanlIlarI birlestir, kardesim beraber olsak kimse bizi ezemez, gecemez, yenemez, dövemez, hakkimizi hic bir an, yiyemez

Bunun Adı Para

Bunun adı para çaredir her soruna
Ne mutlu bana eğer cebimde varsa
Kazan ve harca sakla bir parçA ama
Sakın al bundy gibi zırt dolaşma
Durma öyle boş boş
Paranın tadı hoş
Ben payımı kaptım
Geç kaldın hadi koş
Beleşe kim ne verir
Ulan önce öde parayı sonra çal zurnayı
Hadi yavrum yandan yandan yandan